Herbata z imbirem nie dla każdego

Herbata z imbirem jako napój zimowy

Zima to czas, kiedy temperatura za oknem niejednokrotnie spada, sprawiając, że często marzniemy. Po powrocie do domu warto się wówczas rozgrzać. Świetnie sprawdzi się herbata zimowa lub jakakolwiek herbata z imbirem. Czy każdy może pić taką herbatę?

Jakie właściwości ma herbata z imbirem

Herbata z imbirem to nie tylko walory smakowe. Imbir jest przyprawą wykorzystywaną w kuchni. Okazuje się jednak, że nie tylko poprawia smak potraw, ale korzystnie wpływa na nasz organizm. Pomaga również uporać się z wieloma dolegliwościami. Herbata zimowa z dodatkiem imbiru rozgrzewa. Wzmacnia układ odpornościowy, sprawiając, że jesteśmy znacznie mniej narażeni na infekcje, które w sezonie jesienno – zimowym lubią nas nękać. Dodatkowym plusem wynikającym z picia takiej herbaty jest to, że pozwala się wyciszyć. Imbir wykazuje łagodne działanie uspokajające. Jeśli więc mamy za sobą ciężki dzień w pracy, herbata zimowa z imbirem jest idealna.

Herbata dla przyszłych mam

Imbir jest jedną z tych przypraw, którą poleca się kobietom w ciąży. Świetnie sprawdza się zwłaszcza w pierwszym trymestrze, kiedy to przyszłe mamy borykają się z nudnościami. Niejeden sklep z herbatami oferuje herbatę z imbirem, która pozwoli je opanować.
Okazuje się, że herbata z dodatkiem imbiru ułatwia również odchudzanie. Przyspiesza przemianę materii, sprawia, że nadmiar wody z organizmu zostaje skutecznie usunięty.

Nie dla każdego

Niezależnie od tego, czy z imbirem pijemy herbatę zieloną, czarną, białą czy earl grey, powinniśmy pamiętać, że nie zawsze jest ona wskazana. Lepiej nie podawać jej dzieciom, które nie ukończyły roku. Z uwagi na to, że imbir jest mocną przyprawą, nie poleca się go również tym, którzy zmagają się z wrzodami zarówno żołądka, jak i dwunastnicy. Również refluks żołądkowy powinien sprawić, że z takiej herbaty zrezygnujemy.
Niejeden sklep z herbatami ma w swojej ofercie pyszną herbatę z imbirem. To dobry sposób na to, aby w okresie jesienno – zimowym rozgrzać się, a także poprawić sobie nastrój.