Biała herbata – charakterystyka, właściwości, rodzaje

Biała herbata

Jednym z bardzo polecanych gatunków herbaty do picia jest biała herbata. W związku z tym prawdopodobnie każdy sklep internetowy z herbatą będzie miał ją w swojej ofercie. Jednak zanim zdecyduje się na jej zakup warto poznać wszystkie jej cechy i właściwości.

Podstawowe informacje

Herbata ta wywodzi się z Chin i kiedyś była wyjątkowym luksusem, na który mogli pozwolić sobie tylko ludzie bogaci. Najlepiej pić ją pomiędzy posiłkami bez jedzenia, ponieważ dość łatwo zatracić jej bardzo subtelny smak. Dzięki temu, że zawiera ona w swoim składzie olbrzymią ilość antyoksydantów to jest nawet zdrowsza niż herbaty zielone.

Właściwości herbaty białej

Antyoksydanty to substancje, które chronią organizm przed uszkodzeniami wywoływanymi przez wolne rodniki. W liściach białej herbaty znajduje się także wiele ważnych substancji takich jak saponiny, fluor, mangan, aminokwasy i wiele innych. jedną z podstawowych pozytywnych działań białej herbaty jest obniżanie poziomu złego cholesterolu we krwi oraz podwyższanie poziomu dobrego cholesterolu. Ma ona pozytywny wpływ na nasze serce oraz układ nerwowy. Polecana jest również osobom zmagającym się z zapaleniem stawów oraz osteoporozą. Sprawia to, że jest to najlepsza herbata dostępna dla osób chcących poprawić swój stan samopoczucia i zdrowia.

Zalety

Poza powyższymi cechami do zalet białej herbaty należy wymienić pobudzające i orzeźwiające działanie, poprawianie wyglądu skóry, zapobieganie nowotworom oraz wzmacnianie organizmu w przypadku walki z różnego rodzaju infekcjami. Polecana jest również dla osób, które starają się zrzucić zbędne kilogramy, pomaga w diecie.
Warto się więc z nią zapoznać i regularnie odwiedzać sklep z herbatami decydując się na jej zakup. Wszystkie powyższe właściwości sprawiają, że warto ją włączyć do swojej diety i regularnie stosować.